رب گوجه فرنگی

رب گوجه فرنگی یکی از محصولات مهم و ارزشمندی است که با پردازش گوجه فرنگی و اعمال تغییراتی بروی آن تولید می شود. رب گوجه به عنوان یکی از چاشنی های غذایی پر مصرف تلقی می شود. که تولید آن در کشور ، علاوه بر درآمد زایی و تامین نیازهای داخل، توانسته است صادرات رب گوجه فرنگی در بازارهای بین المللی را تجربه کند. سالانه در کشور بالای 6میلیون تن گوجه فرنگی تولید می شود که بیش از 800هزار تن آن در کارخانجات مواد غذایی تبدیل به رب می شود. از این میزان رب گوجه فرنگی تولیدی ، تقریبا 17درصد به جهت مازاد مصرف ، به صورت صادرات از کشور خارج میشود. و به دلیل استقبال کشورهای همسایه از رب گوجه صادراتی ایران ، بیشتر شرکتهای تولیدی اقدام به صادرات این محصول نموده اند.

ایران به عنوان دومین تولید کننده رب گوجه فرنگی در منطقه تلقی می شود ، و نکته جالب توجه تر اینکه کیفیت رب گوجه تولیدی ایران به مراتب از محصولات تولیدی ترکیه بالاتر می باشد. بطوری که فروش رب گوجه فرنگی صادراتی ایران در کشورهایی چون روسیه ، افغانستان و عراق و آذربایجان با استقبال خوبی روبرو شده است. تولیدکنندگان پس از تولید و بسته بندی محصولات غذایی می بایست مدارک لازم جهت صادرات را آماده نمایند. بعد از این مرحله محصولات جهت بازرسی به گمرک ارائه میشوند تا مراحل ترخیص آن انجام شود.

در حال حاضر شرکت تاج گستر کیان رب گوجه را با برند شنو Sheno و بریکس 27-29 با 2 درصد نمک و کیفیت فوق العاده به کشورهای مختلف از جمله روسیه و قزاقستان صادر میکند.

ارزش غذایی 100 گرم رب گوجه

میزان کالری:
82 کیلو کالری