عدس

عدس در ۳ نوع درشت، متوسط و ریز کشت می‌شود که نوع درشت آن پر طرفدارتر است. عدس درشت خود دارای گرید‌های متفاوتی است که گرید ۱ دارای بالاترین کیفیت است.ما قادر به تامین تمامی‌ انواع عدس با گرید‌های متفاوت طبق نظر مشتری هستیم. همچنین به تمامی‌ مشتریان خود مشاوره کامل در زمینه نوع، مقدار و زمان مناسب خرید ارائه می‌دهیم. تمامی‌ محصولات ما دارای گواهی بهداشتی و سلامتی‌ لازم و گواهی رسمی‌ بازرسی از شرکت‌های بین‌المللی مورد تائید مشترری در تائید کیفیت محصول می‌باشد.

عدس درشت درجه ۱

عدس درجه ۱ مرغوب‌ترین نوع عدس می‌‌باشد. هر یک از عدس‌های درشت، متوسط و ریز دارای درجات مختلف از ۱ تا ۳ و پائین‌تر هستند. به طور کلی‌ عدس‌های که دانه‌های آنها بزرگتر از ۶ میلیمتر هستند به عنوان عدس درشت دسته بندی می‌‌شوند.

درجه یا گرید عدس بر اساس استاندارد‌های مربوطه تعیین می‌‌شود. فاکتور‌ها و مشخصه‌هایی‌ از جمله میزان یکسان بودن رنگ، پراکندگی اندازه دانه‌های نمونه، درصد دانه‌های لب‌پر یا تکه شده، درصد مواد خارجی‌ موجود در نمونه و غیره از مواردی هستند که در گریدبندی عدس نقش دارند.

عدس درشت درجه ۲

عدس درجه ۲ بعد از عدس درجه ۱ دارای بالا‌ترین کیفیت می‌‌باشد. عدس درجه ۲، صرفاً از نظر رنگ و درصد دانه‌های شکسته و مواد خارجی‌ با عدس درجه ۱ تفاوت دارد و با توجه به قیمت پائین‌تر آن می‌تواند جایگزین خوبی‌ برای این محصول باشد. همچنین در بعضی‌ از سال‌های زراعی، برداشت عدس درجه ۱ به علت شرایط آب و هوایی‌ و سایر عوامل بسیار محدود است که این امر باعث کمیاب شدن این محصول و بالا رفتن قیمت آن می‌‌شود که در نتیجه مصرف عدس درجه ۲ به جای عدس درجه ۱ بیشتر می‌شود.

عدس متوسط درجه ۱

عدس‌هایی‌ که اندازه دانه‌های آنها بین ۵.۵ تا ۶ میلیمتر است به عنوان عدس متوسط دسته بندی می‌‌شوند. عدس متوسط دارای درجه و گرید‌های مختلف از ۱ تا ۳ می‌‌باشد. عدس متوسط درجه ۱ دارای تمامی‌ مشخصه‌های عدس درشت درجه ۱ می‌‌باشد با این تفاوت که اندازه دانه‌های آن کوچک‌تر است. در بعضی‌ سال‌های زراعی، برداشت عدس درشت درجه ۱ بسیار محدود است و باعث کمیابی این محصول در بازار می‌‌شود. در این شرایط، عدس متوسط درجه ۱ هم می‌تواند در کنار عدس درشت درجه ۲، جایگزین مناسبی برای عدس درشت درجه ۱ باشد.

عدس متوسط همچنان در مقایسه با عدس ایرانی‌ دانه‌های درشت تری دارد. عدس ایرانی‌ تحت عنوان عدس ریز دسته بندی می‌‌شود.

شرکت تجاری بازرگانی تاج گستر کیان آمادگی خود را جهت واردات این محصول بر اساس سلیقه و نیاز مشتریان ارجمند خود اعلام می‌کند.

حداقل تناژ قابل سفارش 100 تن

ارزش غذایی 100 گرم عدس

میزان کالری:
116 کیلو کالری