گوشت بره

گوشت بره یکی از رایج ترین مواد در وعده‌های غذایی سرتاسر جهان می‌باشد؛ اما در میان دیگر انواع گوشت حیوانات، کمتر شناخته شده است. از مهم ترین فواید گوشت بره محافظت از بدن در برابر کم خونی، تقویت و بهبود عضلات، بالا بردن سلامت استخوان‌ها، بهبود سیستم ایمنی بدن، بالا بردن سلامت سیستم عصبی و همینطور پیشگیری از آسیب‌های زمان تولد در کودکان است.

این گوشت، از بره‌ای با کمتر از یک سال سن به دست می‌آید و به دلیل داشتن مقادیر زیادی از میوگلوبین در خود، در دسته بندی گوشت قرمز قرار می‌گیرد. میوگلوبین، پروتئینی در بافت‌های ماهیچه‌ای حیواناتی مانند بره و گاو است و زمانی که گوشت در معرض اکسیژن قرار بگیرد، آن را به گوشت قرمز تبدیل می‌کند. از دیگر موارد قابل ذکر در این باره می‌توان به داشتن اندک چربی درون این گوشت اشاره کرد؛ که البته این مورد از یک سری عوارض جلوگیری کرده و خواص سلامت آن را نیز بیشتر می‌کند. درباره طعم آن می‌توان گفت که این گوشت، دارای مزه ملایمی است و آن را از گوشت مرغ یا گاو لذیذتر می‌کند. طعم دلنشین آن در زمان پخت در باربیکیو و یا به حالت تنوری، محبوب و مورد علاقه در همه جای دنیا است.

این گوشت که عموما از بره‌های جوان به دست می‌آید خود دارای دو گونه مختلف است؛ Hogget و Mutton. نوع اول از بره بین یک تا حداکثر دو سال و Mutton از انواع بالغ تر گوسفند به دست می‌آید. مزه این گوشت بستگی به سن بره دارد و هر چه سن آن بیشتر شود، گوشتش هم سفت تر می‌شود. به همین دلیل است که اغلب مردم، گوشت بره را ترجیح می‌دهند که نسبت به دیگر انواع گوشت، نرم و لذیذتر است.

شرکت تجاری بازرگانی تاج گستر کیان آمادگی خود را جهت واردات این محصول بر اساس سلیقه و نیاز مشتریان ارجمند خود اعلام می‌کند.

حداقل تناژ قابل سفارش 80 تن

ارزش غذایی 100 گرم گوشت بره

میزان کالری:
294 کیلو کالری