خرما مضافتی

خرمای مضافتی یکی از خوش طعم ترین و دلچسب ترین انواع خرمای جهان است. این خرما که بیشتر به صورت رطب مورد استفاده قرار می گیرد، گوشت کافی و مطلوب، رنگ مشکی جذاب و رطوبت نسبتا بالایی، بین 15% الی 35% بسته به زمان برداشت از درخت و محل کاشت، دارد. به همین دلیل است که کمتر کسی را میتوان یافت که پس از خوردن یک دانه از خرمای مضافتی احساس بسیار مطلوبی نداشته باشد.

مرغوب ترین و خوش طعم ترین نوع خرمای مضافتی در شهرستان بم واقع در جنوب شرقی ایران پرورش می یابد. سطح زیر کشت این خرما در شهرستان بم و حومه در حدود 28 هزار هکتار بوده که 5 هزار هکتار آن نخلهای جوان غیر بارور می باشند. مناطق دیگر کاشت این خرما در ایران، جیرفت و کهنوج در استان کرمان، و سراوان و ایرانشهر در استان سیستان و بلوچستان می باشد.

از آنجا که کارخانه فرآوری و بسته بندی خرمای شرکت تاج گستر کیان در بم قرار دارد و این شهر نیز از مناطق اصلی پرورش خرمای مضافتی است، این شرکت اهتمام فراوانی بر فراوری، درجه بندی و بسته بندی مناسب این خرما دارد و بعنوان یکی از محصولات اصلی خود به آن می نگرد. این خرما از ویژگی های عالی برخوردار است که عبارت هستند از:

  • خرمای مضافتی دارای رنگ بنفش تیره یا سیاه می باشد.
  • خرما مضافتی، خرمایی گوشتی است.
  • خرما مضافتی، از بهترین خرما های صادراتی است.
  • خرما مضافتی از بافت و پوست نرم برخوردار است.
  • این محصول قابلیت تجاری فوق العاده ای دارد.

در حال حاضر شرکت تاج گستر کیان خرما مضافتی را با برندهای شنو Sheno ، تاج Taj ، تاج کیان Taj Kiyan ، گلدن رانت Golde Rane ، افسانه عرب ، گلدن پالم Golden Palm و… بر اساس سفارش و سلیقه مشتری به کشورهای منطقه آسیای میانه، غربی و خاورمیانه صادر می کند.

ارزش غذایی 100 گرم خرما

میزان کالری:
262 کیلو کالری