تخم مرغ خوراکی

تخم‌مرغ منبع خوبي از پروتئين، ويتامين‌ها و املاح ضروري است و می‌تواند به عنوان يك ماده غذايی مهم در برنامه غذايی افراد وجود داشته باشد. نيازهای تغذيه‌ای افراد برحسب جنس و سنشان متفاوت است.

انواع تخم‌مرغ:

تخم‌مرغ سفید استاندارد

این تخم‌مرغها از مرغ‌های سفید است که در سیستم لانه‌های متعارف هستند رشد کرده‌اند و بیشترین فروش را بین مردم دارند.

تخم‌مرغ‌های قهوه‌ای استاندارد

این تخم‌مرغ ها از انواع مرغ‌های تخم‌گذار تولیدکننده تخم قهوه‌ای است که به طور معمول در سیستم لانه‌های متعارف رشد کرده‌اند.

تخم‌مرغهای غنی شده

این تخم‌مرغ ها از مرغ‌هایی است که در سیستم لانه‌های مجهز رشد کرده‌اند. این سیستم‌ها فضای بیشتری برای کف و ارتفاع فراهم می‌کند تا مرغ‌ها بتوانند آزادانه در اطراف حرکت کنند. همچنین محیط و شرایطی را فراهم می‌کند که مرغ بتواند بیشتر رفتارهای طبیعی داشته باشد. سیستم مجهز یا غنی‌سازی شامل سکو (محیطی که به پرنده اجازه می‌دهد پرهای خودشان را تمیز کند) و جعبه لانه‌سازی است.

تخم‌مرغ‌های ارگانیک

این تخم‌مرغ‌ها از مرغ‌هایی است که در سیستم لانه‌گذاری آزاد رشد کرده‌اند. این مرغ‌ها فقط با مواد ارگانیک که فاقد هرگونه مواد نگهدارنده٬ آفت‌کشها و کودهای شیمیایی تغذیه می‌شوند و به دنبال نماد گواهی ارگانیک بر روی کارتون تخم‌مرغها هستند.

تخم‌مرغهای امگا ۳

این تخم‌مرغها از مرغ‌هایی است تغذیه آنها شامل ۱۰ تا ۲۰٪ بذر کتان اضافه است. در نتیجه این تخم‌مرغ‌ها حاوی اسیدهای چرب امگا ۳ بیشتری هستند.

تخم‌مرغ های غنی شده ویتامینه

از مرغ هایی تهیه می‌شوند که تغذیه آن ها حاوی مقدار بالاتری از ویتامینهای خاص است و در نتیجه تخم‌مرغ های این‌ مرغ‌ها حاوی مقدار زیادی از ویتامین‌ها است.

تخم‌مرغ‌های گیاهی

این تخم‌مرغ ها از مرغ‌هایی تهیه می‌شوند که خوراک آنها حاوی مواد گیاهی است.

تخم‌مرغها ی فراوری شده

تخم‌مرغ های منجمد و خشک از تخم‌هایی هستند که توسط دستگاه های شکستن تخم‌مرغ شکسته و سپس پاستوریزه شده‌اند.

Free run eggs

این  تخم‌مرغ‌ها از مرغ‌هایی است  که در محیط‌هایی مثل انبار غله رشد کرده است. این سیستم به مرغ‌ها اجازه می‌دهد تا آزادانه در یک انبار محصور حرکت کنند.

شرکت تجاری بازرگانی تاج گستر کیان آمادگی خود را جهت واردات این محصول بر اساس سلیقه و نیاز مشتریان ارجمند خود اعلام می‌کند.

حداقل مقدار قابل سفارش 140000 عدد

ارزش غذایی یک تخم‌مرغ استاندارد سایز متوسط آب‌پز

میزان کالری:
155 کیلو کالری