کشمش

کشمش از تنقلات خوشمزه و پر خاصیت است که معمولا از خشک کردن میوه انگور در مقابل نور طبیعی خورشید یا به روش مصنوعی به دست می آید. کشمش به رنگ های مختلف زرد و طلایی، سبز قلمی یا سیاه یافت می شود و به دلیل قند طبیعی موجود در آن، جایگزین عالی برای آب نبات و شکلات محسوب می شود.

طبع کشمش گرم و خشک است و در ایران به سه نوع اصلی کشمش آفتابی، تیزابی و انگوری تقسیم می شود.

مطابق استاندارد ملی ایران، انواع کشمش به 3 گروه آفتابی، تیزابی و انگوری تقسیم می‌شود:

کشمش آفتابی: به میوه‌ی رسیده‌ی انواع مختلف انگور بی‌دانه اطلاق می‌شود که با تابش مستقیم آفتاب، خشک شده و به رنگ قهوه‌ای در می‌آید.

کشمش انگوری: به رنگ زرد کهربایی تا قهوه‌ای روشن موجود است و همراه دود گوگرد خشک می‌شود.

کشمش تیزابی: از محلول‌های قلیایی مجاز استفاده می‌شود که محصول نهایی دارای رنگ زرد روشن تا قهوه‌ای خرمایی است.

جالب‌تر این که در بازار 2 نوع دانه‌دار و بی‌دانه نیز وجود دارد به طوری که این طبقه‌بندی به علت نوع انگور مورد استفاده برای تولید کشمش است.

البته علاوه بر کشمش، مویز نیز در این گروه قرار می‌گیرد که همان کشمشی است که از انگورهای سیاه مجلسی قرمز یا انگور شاهانی تهیه می‌شود.

فراموش نکنید که انگور در اثر خشک شدن خواص خود را از دست نداده، حتی قندش زیادتر و اثر نیروبخش آن بیشتر شده و خاصیت نرم‌کنندگی سینه را نیز پیدا می‌کند.

در ضمن، عمده قند انگور فروکتوز است که برای افراد مبتلا به دیابت به اندازه گلوکز مشکل‌ساز نیست. همچنین در سال‌های اخیر، وجود فلز کروم در انگور تشخیص داده شده که به کاهش قند خون کمک بیشتری می‌کند.

البته خواص مهم انگور که تاکنون مورد تایید قرار گرفته است شامل اثرات ضددرد، ضدچسبندگی پلاکت‌ها، ضدآلرژی، ضدآلزایمر، ضد سفت و سخت شدن رگ‌ها، محافظ کبد، ضدسرطان، ضدادم، ضدباکتری، افزایش‌دهنده قوای جنسی، ملین، ادرارآور، تقویت‌کننده قلب، کاهش‌دهنده کلسترول، محرک ایمنی بدن، کاهش‌دهنده چربی خون و محافظت‌کننده در برابر اشعه‌ها (آفتاب) است که می‌توان تا حدودی به کشمش آن نیز نسبت داد.

کشمش شرکت تاج گستر کیان در حال حاظر با نام تجاری شنو Sheno و رانت Ranet در حال صادرات به کشورهای مختلف می‌باشد.

ارزش غذایی 100 گرم کشمش

میزان کالری:
299 کیلو کالری